سه شنبه ۱ فروردین ماه ۱۴۰۲
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
پیشنهادات
سفارتخانه ها


تاریخچه شورا

تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاری های اقتصادی ایران و آفریقا /  اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا

شورای همکاری های اقتصادی ایران و افریقا فعالیت خود را در سال 1369 با ثبت در اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران آغار و در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردید، و اکنون رسما” اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا به عنوان بخشی از تابعه از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تلقی میگردد. 

در این سالها با اجرا و مشارکت در پروژه های اقتصادی کشورهای آفریقایی به ویژه شرق آفریقا و برخورداری از تجارب بازرگانی، آماده ارائه مشاوره تخصصی به اعضاء، سازمانها، شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری با توجه به ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد. حضور در سفرهای رسمی رؤسای جمهور، وزرا و هیأت های  تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیأت های آفریقایی مدعو در ایران، با مساعدت و همکاری امور بین الملل اتاق مشترک بازرگانی ایران بخشی دیگر از سوابق شورا / اتاق مشترک می باشد.

همچنین اتاق مشترک با هدف انجام طرح های مطالعاتی و ارتباط مؤثر با تجار ایرانی و آفریقایی در نظر دارد در داخل و خارج، با معرفی بازار کنونی اقتصاد شرق آفریقا و ارائه مشاوره به سرمایه گذاران کشور های هدف در حوزه شرق افریقا با توجه به اهمیت قاره آفریقا برای تجار ایرانی و آفریقائی اقدام مؤثر جهت توسعه مناسبات بازاریابی، تجاری و صنعتی نماید.

:Address

.1st floor, No. 8 Afshar Alley, South Mofatteh St.

Hafte Tir Squ., Tehran/Iran

Telefax   : +98 21 88381348

Email. : iaecc.office@gmail.com

Website : www.iaecc.ir

WhatsApp : +98 9368820816

«شماره واتس اپ فقط جهت ارسال پیام می باشد»

اطلاعات فقط از طریق سایت اصلی و شماره واتساپ فوق معتبر است

ملاحظات:

اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا در فضای مجازی ( واتس آپ ، تلگرام و خبرگزاری ایران و آفریقا ) گروه و صفحه رسمی ندارد و هرگونه استفاده از نام و لوگوی این مجموعه بدون مجوز می باشد. 
اخبار و رویدادها

گزارش برگزاری مراسم روز بین المللی آفریقا

گزارش برگزاری مراسم روز بین المللی آفریقا

با توجه به اهمیت نکوداشت روز آفریقا و پیگیری های  انجام شده و همکاری دبیرخانه شورا این مراسم دررستوران سنتی سیمرغ تهران در مورخ 6/3/1395 از ساعت 17 لغایت 20:30 برگزار گردید.  این مراسم که توسط شواری همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا با همکاری شرکت سرمایه گذاری راستبین / سایاگستر دررستوران بین المللی سنتی سیمرغ تهران  باحضور حدود 20 نفر از سفرا و نمایندگان سفارتخانه های آفریقایی و 40 نفر از مقامات  و تجار ایرانی انجام گردید؛  سخنرانان این مراسم به ترتیب عبارت بودند:

1- اعلان برنامه و خیر مقدم توسط دبیرمحترم شورا جناب آقای فقیهی

2- سخترانی شیخ السفرای آفریقایی و سفیر اوگاندا آقای کیسوله

3-معرفی شرکت سایا گستر توسط یکی از اعضای هیات مدیره شرکت

4-سخنرانی رئیس شورا جناب آقای خسروجردی

5-سخنرانی اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری راستبین

6- سخنرانی مهندس قریب مدیرموسسه ایرانگردی و جهانگردی ایران

7- ارائه نقظه نظرات توسط سفرایالجزایر و کنیا در تهران

8-اختصاص وقت به نماینده شرکت آسیا ماسه ساز برای خیر مقدم

9-پذیرایی از میهمانان

10- سرو شام

11-اهدای هدیه به سفرا

12- توزیع پاکیج مخصوص میهمانان 

در این مراسم آقای فقیهی دبیرکل شورا ضمن خیر مقدم روز آفریقا به میهمانان و سفرای حاضر در مراسم بصورت مختصر درتوضیحاتی  فعالیت های شورا در آفریقا را درزمینه های کشت و صنعت , کشتیرانی ,فروشگاه های زنجیره ای , دارو و تجهیزات پزشکی را بیان کردند و اظهار امیدواری کردند که پس از گشایش انتقال مبادلات ارزی و دلارروابط اقتصادی میان ایران و کشورهای آفریقایی گسترده تر خواهد شد .

در ادامه دبیر شورا از شرکت سایاگستر برای معرفی شرکت و اهداف و برنامه های خود برای سفرا و میهمانان آفریقایی دعوت بعمل آوردند.

خانم عباسی عضوهیئت رئیسه شرکت داده پردازان سایا گستر در گزارشی  با اشاره به فعالیت ها ؛ توانمندی ها و محصولات در عرصه خدمات اداری  و فن آوری اطلاعات و ارائه خدمات به شرکتها وارگانهای معتبر از آمادگی برای تبادل تجاری با کشورهای آفریقایی و ارائه خدماتپشتیانی سیستم های اداری و رایانه ای اعلام آمادگی کردند و بخش از عملکرد شرکت راتوضیح دادند.

سخنرانی شیخ السفرای کشورهای آفریقایی مقیم تهران :

بعد از حضور میهمانان وسفرای آفریقایی آقای کیسوله به  نمایندگی ازدیپلماتها و سفرای حاضر در سخنرانی خود از آمادگی برای در اختیارقراردادن امکانات و توانمندی های کشورهای آفریقا جهت همکاری با ایران را بیان کردند و خواستار اقدامات جدی جهت ارتقاء روابط بابخش خصوصی ایران و شورا شدند  . شیخ السفرای آفریقایی که بر عهده آقای کیسوله سفیراوگاندا در تهران می باشد ، در سخنانی با توجه به جایگاه آفریقا در تجارت جهانی ازبازرگانان ایرانی برای سرمایه گذاری در پروژه ها دعوت کرد و نمونه هایی از طرح های اقتصادی را بیان کرد.

آقای کیسوله با اشاره به توجیه اقتصادی سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی ؛جاذبه های طبیعی وکشاورزی وگردشگری موجود در کشورهای آفریقایی را برای حاضران تبیین کردند و خواستار عزم جدیبرای تحقق تفاهم نامه های امضا شده میان دولت و ارگانهای ایرانی با کشورهای آفریقایی گردیدند.

شیخ السفرای  کشورهای آفریقایی با قدردانی از نقش شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا و  بخصوص تلاش های رئیس شورا و دبیر کل شورا در هدایت سرمایه گذاران و همکاری تنگاتنگ باکشورهای آفریقایی  به صورت مفصل برخی طرح های توجیهی را برایمیهمانان داخلی و خارجی تشریح کردند که با استقبال حاضران مواجهه گردید.

در ادامه مراسم آقای حیدری عضوهیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری راستبین نیز  فعالیت ها و توانمندی های صادرات سیمان و کلینکر را به آفریقا بیان کردند واز تجربه حضور خود در بازار قطر و تانرانیا در عرصه سیمان توضیحاتی مبسوطی دادند واز آمادگی شرکت برای سرمایه گذاری  انجام طرح های مشترک اقتصادی صحبت کردند.

مهندس حسن خسروجردی ریس شورا نیز در سخنانی با خیرمقدم به سفرا ء در سخنان مبسوطی از جاذبه ها و پروژه های سرمایه گذاری در قاره آفریقا سخن گفت و تشکیل کنسرسیوم های مختلف رازمینه تحقق اهداف کشور در این عرصه دانست و با اشاره به مسائل کشتیرانی به آفریقا , همکاری در مشتقات نفتی و سوخت, پیشنهادات جهت رفع مشکل پالایشگاههای غیرفعال آفریقایی که اکثرا تاور آنها غیرفعال شده و نیاز به تعمیرات دارد که توسط بخش خصوصی ایران امکان پذیر میباشد , فروشگاه های زنجیره ای و مسائل دارویی باآفریقا را برای حضار بیان کردند  .

استفاده از پتانسیل اقتصادی کشورهای آفریقایی در تجارت با توجه به سیاستهای کلان جمهوری اسلامیدر حمایت از کشورهای آفریقایی و گسترش روابط دوجانبه ، برگزاری مراسم های کاربردی برایآشنایی سفرای آفریقایی مقیم تهران با شرکتهای ایرانی و سرمایه گذاران داخلی  بخشی دیگر از محورهای سخنرانی  بود وایشان در  ادامه سخنان خود  با اشاره به حمایتهای  از مبارزات ضد آپارتایدی مردم آفریقای جنوبی  عنوان کردند :"جمهوری اسلامی ازاولین کشورهایی بود که کمکهای توسعه ای و حمایتهای سیاسی خود را کشوزهای تازه اسقلال یافته آفریقایی در مقابل استعمار انجام داد."

مهندس خسروجردی باتوجه به تجارب حضورخود در کشورهای آفریقایی به برخی از جاذبه های اقتصادی در دریاچه ویکتوریا و فرصتهای گردشگری اشاره کردند و علاقمندی کشورهای غربی و اروپایی را برای سرمایه گذاری در این قاره در راستای نگاه به آینده و توجیه اقتصادی ارزیابی کردند.

در ادامه این مراسم آقای مهندس قریب مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در رابطه بانیاز روز افزون ایران به امکانات گردشگری بخصوص در زمینه های هتل , حمل و نقل ,خدمات و غیره  در پساتحریمبیان کردند ونیار به ساخت هتل را فوری و درخواست همکاری در این زمینه را ارائه دادند و با اشاره به فضتی پساتحریم ازحضورهیاتهای مختلف بخصوص در عرصه گردشگری گزارشی به حضار ارائه نمودند.

در این مراسم چند تن از سفرایحاضر آفریقایی همچون سفیر الجزایر ؛ سفیر کنیا دررابطه با مسائل بحث شده به  موضوع  سوخت و روابط با آفریقا و بخصوص پالایشگاه های موجودصحبت نمودند و اطلاعات جدید را ارائه دادند .

دراین مراسم که سفرای آفریقایی مقیم تهران و اعضای شورا حضور داشتند، مدیران شرکتهاو نمایندگان شرکتهای مدعو با استفاده از فرصت ایجاد شده اقدام به رایزنی اقتصادی با سفرای آفریقایی پرداختند و  این جلسه درغالب کاربردی و توجیهی مورد استقبال بازرگانان و علاقمندان به سرمایه گذاری درقاره آفریقا قرار گرفت.

پذیرایی و سرو شام در رستوران بین المللی سیمرغ تهران بخشی دیگر از مراسم بود که سفرایخارجی حاضر از حضور در این محل سنتی ابراز تشکر نمودند و در پایان مراسم نماینده شرکت داده پردازان سایا گستر هدایای نفیس تدارک دیده شده برای سفرای مدعو ومیهمانان را تقدیم نمودند.

همچنین نماینده سفارت ارمنستان و دانشجویان تانزانیایی مقیم ایران و میهمانانی از شهر قم؛  بعنوان میهمان ویژه در این مراسم حضورداشتند.

سفرای آفریقایی  مقیم تهران که در این مراسم شخصاحضور داشتند ؛عبارت بودند:

1-سفیرالجزایر،          2-سفیرآفریقای جنوبی ؛      3- سفیر اوگاندا،

4-سفیرسنگال                5- سفیر غنا،        6- سفیر سیرالیون ،    7-سفیر کنیا

8-سفیر بروندی و نمایندگانی از سفارتخانه های تونس، مالی ؛ ساحل عاج، تونس ،گینه کنگوو غیره در این مراسم حضور داشتند.

درراستای سیاستهای شورا و جلب مشارکت شرکتهای عضو ؛ این مراسم با اسپانسری شرکتهایداخلی و مشارکت رستوران بین المللی سنتی سیمرغ برگزار گردید و دبیرخانه شورا باهمکاری کمیته روابط عمومی و اموربین الملل امور مربوط به اجرای مراسم و ارسال دعوتنامه ها و سایر امور اجرایی  را انجام دادند .

بازتاب رسانه ای برگزاری مراسم در روزنامه انگلیسی  بین المللی تهران تایمز


28/3/1395تاریخ خبر: 13950328
🌹 ۱۵ ماه رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) تهنیت باد!
تبریک سال نو 1401
معرفی و اطلاع رسانی رویداد نمایشگاهی در کنیا نایروبی
سالروز 22 بهمن سال 1400
شعار انقلابی جهش تولید باید با حمایت همه‌ جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات

اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن  ایمیل می باشد .

«شماره واتس اپ فقط جهت ارسال پیام» :09368820816

تلفکس:88381348

*اطلاعات فقط از طریق سایت اصلی و شماره واتساپ فوق معتبر است*

*اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا در فضای مجازی ( واتس آپ ، تلگرام و خبرگزاری ایران و آفریقا ) گروه و صفحه رسمی ندارد و هرگونه استفاده از نام و لوگوی این مجموعه بدون مجوز می باشد.*
اخبار
جستجوی خبری

RSS
نرخ ارز مرجع
دلار آمريکا USD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1USD = 42000 IRR )
پوند انگليس GBP در تاریخ 1401/12/28 : ( 1GBP = 51153 IRR )
فرانک سويس CHF در تاریخ 1401/12/28 : ( 1CHF = 45453 IRR )
کرون سوئد SEK در تاریخ 1401/12/28 : ( 1SEK = 3977 IRR )
کرون نروژ NOK در تاریخ 1401/12/28 : ( 1NOK = 3923 IRR )
کرون دانمارک DKK در تاریخ 1401/12/28 : ( 1DKK = 6019 IRR )
روپيه هند INR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1INR = 509 IRR )
درهم امارات متحده عربی AED در تاریخ 1401/12/28 : ( 1AED = 11437 IRR )
دينار کويت KWD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1KWD = 136543 IRR )
يکصد روپيه پاکستان PKR100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1PKR100 = 14903 IRR )
یکصد ين ژاپن JPY100 در تاریخ 1401/12/28 : ( JPY100 = 31856 IRR)
دلار هنگ کنگ HKD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1HKD = 5351 IRR )
ريال عمان OMR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1OMR = 109093 IRR )
دلار کانادا CAD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1CAD = 30566 IRR )
دلار نيوزيلند NZD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1NZD = 26304 IRR )
راند آفريقای جنوبی ZAR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1ZAR = 2274 IRR )
لير ترکيه TRY در تاریخ 1401/12/28 : ( 1TRY = 2210 IRR )
روبل روسيه RUB در تاریخ 1401/12/28 : ( 1RUB = 546 IRR )
ريال قطر QAR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1QAR = 11539 IRR )
يکصد دينار عراق IQD100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1IQD100 = 2878 IRR )
لير سوريه SYP در تاریخ 1401/12/28 : ( 1SYP = 17 IRR )
دلار استراليا AUD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1AUD = 28231 IRR )
ريال سعودی SAR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1SAR = 11200 IRR )
دينار بحرين BHD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1BHD = 111703 IRR )
دلار سنگاپور SGD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1SGD = 31327 IRR )
يکصد تاکای بنگلادش BDT100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1BDT100 = 39446 IRR )
ده روپيه سريلانکا LKR10 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1LKR10 = 1244 IRR )
کيات ميانمار (برمه) MMK در تاریخ 1401/12/28 : ( 1MMK = 21 IRR )
يکصد روپيه نپال NPR100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1NPR100 = 31794 IRR )
يکصد درام ارمنستان AMD100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1AMD100 = 10919 IRR )
دينار ليبی LYD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1LYD = 8713 IRR )
یوان چين CNY در تاریخ 1401/12/28 : ( 1CNY = 6098 IRR )
يکصد بات تايلند THB100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1THB100 = 123133 IRR )
رينگيت مالزی MYR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1MYR = 9366 IRR )
يک هزار وون کره جنوبی KRW1000 در تاریخ 1401/12/28 : ( KRW1000 = 32081 IRR)
دينار اردن JOD در تاریخ 1401/12/28 : ( 1JOD = 59239 IRR )
یورو EUR در تاریخ 1401/12/28 : ( 1EUR = 44995 IRR )
يکصد تنگه قزاقستان KZT100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1KZT100 = 9174 IRR )
لاری گرجستان GEL در تاریخ 1401/12/28 : ( 1GEL = 16280 IRR )
يک هزار روپیه اندونزی IDR1000 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1IDR1000 = 2734 IRR )
افغانی افغانستان AFN در تاریخ 1401/12/28 : ( 1AFN = 481 IRR )
روبل جديد بلاروس BYN در تاریخ 1401/12/28 : ( 1BYN = 16670 IRR )
منات آذربايجان AZN در تاریخ 1401/12/28 : ( 1AZN = 24696 IRR )
يکصد پزوی فيليپين PHP100 در تاریخ 1401/12/28 : ( 1PHP100 = 76771 IRR )
سومونی تاجيکستان TJS در تاریخ 1401/12/28 : ( 1TJS = 3854 IRR )
منات جدید ترکمنستان TMT در تاریخ 1401/12/28 : ( 1TMT = 11998 IRR )

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - پیشنهادات - سفارتخانه ها

کلیه حقوق وب سایت، برای اتاق مشترک بارگانی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.