جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

ملاقات هیات مدیره شورا با مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه

ملاقات هیات مدیره شورا با مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه

ملاقات هیات مدیره با مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه در مورخ دوشنبه 13/7/1395 در محل وزارت امورخارجه با حضور ریس و هیات مدیره شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل در این جلسه آقای حسین ملا عبداللهی با توجه عزم موجود برای گسترش همکاریهای همه جانبه با قاره آفریقا ؛از تبیین برنامه راهبردی برای فعالیت جمهوری اسلامی درآفریقا در آینده خبر داد و با توجه به فعالیتها و تجارب شورا در کشورهای مختلف آفریقایی و تشویق سرمایه گذاران در پروژه های مختلف؛ برلزوم گسترش همکاریهای اقتصادی میان ایران و آفریقا تاکید کرد.

آقای حسن خسروجردی؛ریس شورا در سخنانی فرصتهای موجود اقتصادی در قاره آفریقا و عملکرد شورا دربخشهای مختلف اقتصادی و جذب سرمایه گذاران را تشریح کرد و از آمادگی برای مشارکت در راه اندازی کلینک پزشکی در کشورهای اوگاندا و سپس تانزانیا در راستای طرح"توریسم سلامت "؛خبر داد و اعلام کرد گروههای پزشکی و تشکل های مردمی مرتبط می توانند در عرصه درمانی و ارسال دارو به آفریقا با شورا مشارکت نمایند.

در ادامه  این جلسه رویکرد جدید فعالیتهای شورا با توجه به این الویتها یدین شرح اعلام گردید :

1- تولید مشارکتی مستندهای تلویزیونی در راستای معرفی جاذبه های اقتصادی قاره آفریقا

2-  تولید اخبار و اطلاع رسانی اخبار اقتصادی قاره آفریقا برای مخاطبان و اعضای شورا

3- تشویق بخش خصوصی برای فعالیتهای اقتصادی در قاره آفریقا

4-  فعال شدن سایت شورا و راه اندازی خبرگزاری آفریقا

در این جلسه اعضای هیات مدیره شورا آقایان کرباسی ؛ فقیهی ؛برهمن و میر محمد صادقی در سخنانی  نظرات خود را در نحوه گسترش همکاریهای اقتصادی بیان کردند  و آقای یاسر کنعانی در گزارشی کوتاه؛ از نحوه اجرای طرح  مستند سازی درقاره آفریقا و فعالیت سایت شورا و خبرگزاری وابسته به آن ارائه کرد.

همچنین آقای فرجی ؛رئیس محترم اداره نیز نظرات خود را در خصوص نحوه همکاری و مشارکت با طرفهای آفریقایی بیان نمودند.

روابط عمومی واموربین الملل

http://www.iaecc.ir/pages/default.aspx?mode=news&id=561
تاریخ خبر: 950725
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی