جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

تاکید ریس جمهور بر همکاریهای همه جانبه با آفریقا  در دیدار با وزیر خارجه ساحل عاج

تاکید ریس جمهور بر همکاریهای همه جانبه با آفریقا در دیدار با وزیر خارجه ساحل عاج

دکترروحانی در دیدار وزیر خارجه ساحل عاج: توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی ازاصول سیاست خارجی ایران است

بهگزارش خبرگزاری آفریقا رییس جمهوری، توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی را ازاصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد که تهران برای گسترش همکاریها با ساحل عاج در همه حوزه ها بویژه اقتصادی، آماده است.

حجتالاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار «عبدالله مابري» وزیر خارجهساحل عاج، با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه روابط دو کشور طی سالهای اخیر، اظهارداشت:ایران و ساحل عاج، ظرفیت های گسترده ای برای توسعه همکاری های مشترک دارند که بایدبا شناسایی این ظرفیت ها، در مسیر تحرکی جدی در روابط دو کشور گام برداشت.

رییسجمهوری با بیان پیشرفت ها و دستاوردهای ایران اسلامی در حوزه های مختلف و از جمله خدماتفنی و مهندسی گفت: تهران آماده است در پیشبرد پروژه های مرتبط با ساخت نیروگاه ها،سدها و راه سازی ساحل عاج را یاری کند.

دکترروحانی تشکیل کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ساحل عاج و بررسی ظرفیت های موجود دردو کشور را ضروری خواند و افزود: بخش های خصوصی و اتاق های بازرگانی دو کشور باید فعالشده و با برگزاری همایش هایی، با ظرفیت ها و توانمندی هایی یکدیگر برای شتاب دادن بهروند توسعه همکاریها بویژه در حوزه اقتصادی، بیش از پیش آشنا شوند.

رییسجمهوری به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همه کشورها در این حوزه اشاره کرد و گفت: تروریسممعضلی بزرگ برای جهان است و تروریست ها نیز هیچ ارتباطی با اسلام ندارند چرا که اسلامدین محبت، صلح و همزیستی مسالمت آمیز است و با ایجاد رعب، وحشت، ناامنی و ترساندن وکشتار مردم به طور صریح مخالف است.

دکترروحانی با بیان ضرورت مقابله با ریشه های فرهنگی و اقتصادی تروریسم و تبیین نقش مداخلهقدرتهای بزرگ در امور داخلی کشورها در ایجاد و توسعه تروریسم، اظهارداشت: ایران بابیش از 17 هزار شهید، بهای سنگینی را در مبارزه با تروریسم پرداخت کرده و از هیچ کمکیبه کشورهایی که خواهان همکاری و یاری ایران در مبارزه با تروریسم باشند، دریغ نخواهدکرد.

«عبداللهمابري» وزیر خارجه ساحل عاج نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی هایایران اسلامی از دولت و ملت کشورش، تاکید کرد که کشورش مصمم به توسعه همکاری ها باجمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها بویژه اقتصادی است.

وزیرخارجه ساحل عاج با تاکید بر ضرورت برگزاری سریع کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور گفت:تشکیل این کمیسیون و شناسایی ظرفیت های مشترک همکاری ها، می تواند به روند روابط دوکشور بویژه در حوزه اقتصادی شتاب دهد.

«عبداللهمابري» با تبریک موفقیت و دستاوردهای مذاکرات هسته ای برای دولت و ملت ایران اظهارداشت:این توافق، جایگاه ایران در عرصه بین المللی را بیش از پیش تقویت کرد و بی تردید تقویتجایگاه ایران در عرصه بین المللی، به نفع کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

وزیرخارجه ساحل عاج در ادامه به موضوع ضرورت مشارکت همگان برای مبارزه با تروریسم اشارهکرد و گفت: توسعه و شکوفایی کشورها در گرو ایجاد صلح و امنیت است و همه کشورها بایددر روند مبارزه با تروریسم با یکدیگر همکاری و مشارکت کنند.


تاریخ خبر: 950801
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی