چهار شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

تبریک به معاون امور بین الملل اتاق ایران و ترسیم سیاستهای جدید هیاتهای تجاری

تبریک به معاون امور بین الملل اتاق ایران و ترسیم سیاستهای جدید هیاتهای تجاری

مراسم تودیع و معارفه معاون امور بین الملل اتاق ایران با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، پدرام سلطانی نایب رئیس، علیرضا اشرف، دبیرکل، محمدرضا عرب مدیر روابط عمومی، فرهاد شریف معاون پیشین، محمدرضا کرباسی معاون جدید و کارشناسان امور بین الملل اتاق ایرا در مورخ  اول آذر برگزار شد.

به گزارش اتاق آنلاین دراین نشست غلامحسین شافعی ضمن قدردانی از زحمات معاون پیشین اتاق ایران طی یکسال اخیر خواستار تخصصی و هدفمند شدن سفر هیات های تجاری شد و گفت: «انجام کار کارشناسی برای اعزام هیات ها به خارج از کشور الزامی است. کار اتاق ایران باید بعد از سفر و اعزام هیات شروع شود و پایان سفر هیات به کشورهای خارجی، تازه ابتدای کار است.»

رئیس اتاق ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور خواستار ایجاد بخشی در اموربین الملل اتاق ایران برای برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی ایرانی در کشورهای مختلف شد و گفت: «ایرانیان بسیاری در کشورهای دنیا زندگی می کنند که فعالیت های اقتصادی موفقی دارند و با ایجاد ارتباط با آنها می توان اتصال بخش خصوصی به این کشورها را برقرار کرد.»

وی بر لزوم تهیه محتوای اقتصادی جدید برای تمامی حوزه های تخصصی فعال در امور بین الملل تاکید کرد و افزود: «باید کارشناسان هر کشور با تهیه زمینه های همکاری و انجام کار کارشناسی، زمینه را برای حضور پررنگتر بخش خصوصی در کشورهای مقصد فراهم کنند.»

شافعی خواستار ایجاد ارتباط اتاق ایران با اتاق های استانی کشورهای هدف شد و افزود: «استان های کشور بدون اطلاع امور بین الملل هیات اعزام و پذیرش می کنند. همچنین توسط سازمان توسعه تجارت و وزارتخانه های مختلف هیات های بسیاری برای توسعه مناسبات اقتصادی اعزام می شوند. باید در اعزام هیات ها برنامه ای جامع در جهت تحقق اهداف بلند مدت ملی تهیه و مورد تایید بخش خصوصی و دولت قرار گیرد که با هماهنگی هم بتوانیم کار اساسی برای کشور انجام دهیم.»

علیرضا اشرف، دبیرکل اتاق ایران نیز ضمن اشاره به خدمات معاون قبلی امور بین الملل،  خواستار بالا رفتن بهره وری پرسنل اتاق و انجام کار کارشناسی در مورد اعزام هیات ها شد و گفت: «بهره وری امور بین الملل بالاست و بازتاب کار اموربین الملل سریعتر از بقیه بخش ها مورد توجه قرار می گیرد.»

محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران هم طی سخنانی در این نشست خواستار اولویت بندی کشورهایی شد که می توانند به عنوان همکار اقتصادی ایران مدنظر قرار گیرند. کرباسی گفت: «باید استراتژی مشخصی از سوی اتاق ایران برای اعزام هیات های تجاری تهیه شود و با انجام کار کارشناسی دقیق در امور بین الملل اتاق ایران، هدفگذاری ها محقق شود.»

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا با تبریک به  جناب آقای دکتر کرباسی و تیم کارشناسی ایشان در اموربین الملل اتاق  ؛آرزوی موفقیت و سرافرازی دارد .

روابط عمومی و اموربین المللتاریخ خبر: 950902
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی