چهار شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

فراخوان معرفی مراکز مطالعاتی معتبر در قاره آفریقا

فراخوان معرفی مراکز مطالعاتی معتبر در قاره آفریقا

مرکز استراتژیک مطالعات آفریقا در آمریکا

این مرکز نظامی -امنیتی که رسما از سال 1999 در آمریکا،ویرجینیا راه اندازی شده است در پوشش کار مطالعاتی به کادرسازی و یارگیری در نیروهای امنیتی و نظامی آفریقا مشغول بوده و در کشورهایی که منافع استراتژیک ایالت متحده در آن کشورها تعیین شده است به سیاستگزاری مبادرت می کنند.

به گزارش خبرگزاری آفریقا این مرکز بعنوان محور اصلی نفوذ در قاره آفریقا عمل می نماید و در کادرسازی مقامات نظامی، امنیتی ، سیاسی و  اقتصادی از مهمترین نقش بسزایی دارد.

این مرکز نطامی -امنیتی که ریاست آنرا سفرای اسیق و مقامات نظامی ایالت متحده بر عهده دارند و یکی از پنج مرکز مطالعات بین المللی دخیل در قاره آفریقا و نظارت بر نحوه حکمرانی می باشد.

این مرکز با شناسایی و دعوت از مقامات عالیرتبه آفریقایی درصدد کادرسازی در مناصب امنیتی و نظامی در کشورهای مختلف آقریقایی بوده و اولین نشست با مقامات عالیرتبه آفریقا و در سنگال در سال 1999 برگزار شده است.

در حال حاضر ریاست این مرکز برعهده" ویلیام بلامی" سفیر بازنشسته های اسبق آمریکا در کنیا می باشد که از سال 2008 عهده دار این مسوولیت شده و با شعار تحقق "صلح در آفریقا"، اهداف راهبردی آمریکا در قاره آفریقا را عملیاتی می نماید.

اهداف مرکز

-بهره گیری از توانمندیهای دانشگاهی و ابداعات انرژی

-ارتقای همکاریهای برنامه های دوجانبه

- ارتقای شبکه های تخصصی امنیت سازی و مسایل مبتلا به جدید کشورهای آفریقایی

-دستیابی به قاره ای با آینده روشن و صلح آمیز

-رابطه میان امنیت ملی و محیط زیست

-همکاری حمایتی از فرماندهی نظامی USAAFRICOM-

-دوره های مشترک با فرماندهان نظامی و سیاسی

لینک ارتباطی

https://telegram.me/joinchat/Bo4wSj3ujS80CWGq_Fq-qQ


لینک عضویت خبرگزاری
https://telegram.me/AFRICANEWSAGENCY


تاریخ خبر: 950913
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی