جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اطلاعیه ها و مناقصات

تشکیل کمیته مستندسازی و رسانه ای

رییس شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از آمادگی این شورا در مشارکت از تولید "مستندهای تلویزیونی از جاذبه های اقتصادی و گردشگری "در کشورهای آفریقایی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل در جلسه ای که در مورخ پنج شنبه 18 آذر ماه 1395 جهت ارایه گزارش از طرح های مستندسازی برگزار گردید، ریس شورا با استقبال از تمایل تهیه کنندگان و شرکتهای فیلم سازی جهت مشارکت در تولید این مستندها به مسوول هماهنگ کننده این طرح ماموریت دادند :
1- تدوین از نتیجه گزارش فراخوان  کمیته مستند سازی و رسانه ای
2- تسریع در راه اندازی کمیته با طرح توجیهی و عضویت متقاضیان مرتبط
3- برگزاری جلسه مشترک تهیه کنندگان با رییس و هیات مدیره شورا
4-جلب مشارکت بخش خصوصی و تبلیغات جهت اسپانسری مستند ها
5-هماهنگی با وزارتخانه ها و دستگاههای مرتبط داخلی
همچنین در راستای اجرایی کردن این پروژه از همراهی در مشارکت ساخت مستند از نشست اتحادیه آفریقا در ژانویه 2017 در کشور اتیوپی بعنوان اولین طرح مشترک همکاری و اعلان آمادگی در طرح های آتی خبر دادند که در صورت مشارکت و همکاری سازمان توسعه تجارت، وزارت امورخارجه و سازمان صدا وسیما با اعزام گروه مستندساز، برنامه ای با مصاحبه با مقامات اقتصادی و سیاسی اتحادیه آفریقا و معرفی جاذبه های سرمایه گذاری تولید و پخش می گردد.

در همین راستا با توجه به فراخوان شورا و برگزاری چندین جلسه توجیهی پیرامون تولید مستند در کشورهای افریقایی که با حضور مستندسازان محترم مورخ ٢٩ مهرماه ١٣٩٥ برگزار گردید، کمیته رسانه ای و مستندسازی  شورای همکاری مورخ ١٨ آذر ١٣٩٥، با توجه به عنايت رياست محترم شوراى همكارى هاى اقتصادى ايران و افريقا و مجری طرح با همکاری خانم مهدیه فردی از این پس این کمیته در بخش های مختلف رسانه ای و مستندسازی پذیرای همکاری و مشارکت تخصصی اهالی رسانه، مستند سازان، شرکت ها و تجار محترم در راستاى شناختن و شناساندن هرچه بیشتر فرصت ها و چالش های پیش رو در عرصه افریقا خواهد بود. اخبار و فراخوان های تکمیلی در سایت شورا منتشر خواهد شد.
متقاضیان جهت عضویت در این کمیته سوابق اجرایی خود را به ایمیل كميته ارسال نمايند.

ifra.mediacomittee@gmail.com

                                 

روابط عمومی و اموربین المللتاریخ خبر: 950922
عدم توجه به فراخوان های غیر رسمی و متفرقه
قابل توجه خبرگزاری ها و رسانه های گروهی
اطلاع رسانی و برقراری خط مشاوره رایگان
عضویت در مجامع بین المللی و اتحادیه های آفریقایی
انتشار کتابچه های سرمایه گذاری از کشورهای مختلف آفریقایی
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی