چهار شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اطلاعیه ها و مناقصات

اهم راهبردهای عملیاتی در تعامل با قاره آفریقا

اهم راهبردهای عملیاتی در تعامل با قاره آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا با بیش از دو دهه تجربه در عرصه تعامل با قاره آفریقا و اجرای پروژه های اقتصادی ، موفق ترین تشکل اقتصادی و اجتماعیدر کشور می باشد.

 در همین راستا ترسیم نقشه راه بومی همکاریهای اقتصادی با قاره آفریقا :نشست سران و مقامات اتحادیه آفریقا با موضوع "ترسیم نقشه راه اقتصاد آفریقا در مارس 2017 در کشور موریس برای گسترش تعاملات اقتصادی و مشارکت اقتصادی دو طرفه یکی از درس های آموخته شده پس از پنجاه سال ازتاسیس  اتحادیه ‌آفریقا (OAU / AU  ) برگزار گردید و  " توسعه آفریقا"  و تلاش برای  تبدیل شدن به "یک آفریقا یکپارچه، موفق و صلح جو" می باشد ؛که با برخورداری از شهروندان و به نمایندگی از یک نیروی پویا در عرصه جهانی؛ گام بردارد . دستور کار این نشست قرار گرفت و  براین راهبرد ها تاکید گردید :
•  تاکید بر کالاهای ساخت آفریقا  “MADE IN AFRICA” *  
•  توجه به مناطق آزاد تجاری قاره آفریقا
•  ایجاد فرصت برای تجارت داخل آفریقا و سرمایه گذاری

 در همین راستا ؛قاره آفریقا  نیاز به" ترسیم نقشه راه" و "تدوین دستورکار  " دارد و مسئولیت  دارد برای دستیابی به توسعه از راه حل های آفریقایی برای حل  چالش های خود  و بسیج منابع قاره ای  برای دستیابی به نیازهای خود؛ قدم بگذارد .  این نقشه راه یا پلاتفرم اقتصادی آفریقا نیاز دارد تا بر اساس مجموعه ای از اهداف  و اولویت هایی که منعکس کننده ارزش ها و شاخص های آفریقایی؛ می باشد طراحی شده باشد.
چشم انداز اتحادیه آفریقا 2063، به دنبال گردآوری  همه کوشش ها  از محله ؛دولت، بخش خصوصی، جامعه مدنی دارد تا  به سمت دستیابی به تعدادی از اولویت های اصلی،گام بردارد تا  بتوان به نقطه اوج رشد پایدار و توسعه  برسد . این اولویت ها شامل آموزش، توسعه مهارت ها و ایجاد اشتغال، صنعتی شدن، توسعه زیرساخت ها، تجارت و سرمایه گذاری و یکپارچه سازی منطقه ای است.
بستر های نرم افزاری اقتصاد آفریقایی (AEP) به یک پلت فرم جدید سالانه برای رهبران آفریقایی نیاز دارد تا با  نهادینه کردن  و ایجاد راهی برای گفتگو میان طیف وسیعی از بخش، از جمله "رهبری سیاسی آفریقایی"،" رهبران کسب و کار در بخش خصوصی"،" دانشگاه ها و روشنفکران " بپردازد .
در همین راستا این بخش ها به دستور کار تحول اقتصادی بسیار مهم  نیاز مندهستند:

*    بخش خصوصی به دلیل نقش آن در سرمایه گذاری، صنعتی شدن و تجارت درون آفریقایی؛
*    بخش آموزش عالی برای نقش آن در توسعه مهارت ها، تحقیقات و نوآوری؛
 *   دولت برای اطمینان از اجرای سیاست های مالی و کلان اقتصادی و محیط های دیگر برای تحول اقتصادی.

ترسیم نقشه راه اقتصادی آفریقا  ابتکار عملی است که توسط  کشورهای آفریقایی ها به طراحی  فضای سیاست آفریقایی همه بخش ها، به دستیابی  به مجموعه ای از فرصت ها و گزینه های قاره ای و جهانی واقع گرا برای اجرای این دستور کار ؛منجر می گردد .
 این نقشه راه  در چارچوب اجرای اتحادیه آفریقا (AU) دستور کار چشم انداز  2063  و دیگر تصمیمات و برنامه های طراحی شده برای ترویج ادغام و توسعه آفریقا پیشرفته  به کار گیرند.
هر انجمن با هر اندازه ای  به نقاط عطف میان مدت تعیین و ایجاد یک نقشه راه مشخص برای دستیابی به آنها؛منجر شده  و به عنوان یک لابی و حمایت پلت فرم برای نفوذ در دستور کار اجلاس سران اتحادیه آفریقا و دیگر قله جهان برای ردیابی سریع از ادغام و توسعه آفریقا قرار می گیرد.
هدف از بستر های نرم افزاری اقتصادی
 *    انجام گفتگوی سازنده میان  ذینفعان متعدد در اطراف موضوعات مشترک برای آفریقا،
*  نفوذ در سیاستگذاری قاره با ارتباط مستقیم با رهبران آفریقایی در مورد منافع متقابل
*    تعیین چند کشور هدف  جهت انجام  اولویت ها و برنامه ریزی برای اقدام مشترک با مکانیسم های روشن برای تعاملات چند بخش.
    *مشارکت با رهبران آفریقایی برای حذف موانع سیاست برای انجام کسب و کار در آفریقا،
 *افزایش جذابیت سرمایه گذاری در این قاره، پیاده سازی استراتژی های برای تنوع اقتصادی و صنعتی شدن، و بسیج منابع داخلی و دیگر.
* حمایت از حذف موانع که مانع ارتباطات و جریان کالا، مردم و خدمات در سراسر قاره،
* ایجاد سیستم عامل مشترک برای بیان مواضع آفریقایی شایع در امور جهانی و افزایش آگاهی جهانی از نقش در حال ظهور آفریقا در امور جهان.
    اهرم بالقوه موجود در خارج از قاره آفریقا؛ همه  را به شرکت و حمایت از ادغام و توسعه آفریقا رهنمون می سازد. تلاش برای بسیج منابع داخلی توسط اتحادیه آفریقا برای حمایت از اقدامات اولویت  دار که توسط AEP تحت نظارت دستور کار 2063 تعریف شده است ؛ در راستای  اجرای سیاست های برای رشد فراگیر ارزیابی می گردد. در همین راستا نشست  22 مارس 2017 در کشور موریس به شماره سند EX.CL/Dec.924 (XXIX) به تصویب رسید در طول اجلاس عادی 29 مین شورای اجرایی اتحادیه آفریقا در کیگالی( رواندا) در ماه جولای سال 2016 -  رسما برای بستر های نرم افزاری اقتصادی آفریقایی راه اندازی شد .نتایج از AEP باید از طریق یک تصمیم AUاتحادیه آفریقا تایید شده است."شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا با بومی کردن این راهبردهااز اسال 1396 نسبت به ترسیم راهبرد  همکارهای اقتصادی با قاره آفریقا با مشارکت مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا و  انجام فراخوان داخلی برای همه کارشناسان اقدام نمود  و با ترسیم راهبرد واقع بینانه "اقدام و عمل " درصدد هدایت پتانسیل داخلی  و ایجاد پنجره ای وسیع را برای شناخت بازار قاره آفریقا برای شرکتهای ایرانی و سرمایه گذاران داخلی می باشد ."

https://telegram.me/iaecc


تاریخ خبر: 960705
عدم توجه به فراخوان های غیر رسمی و متفرقه
قابل توجه خبرگزاری ها و رسانه های گروهی
اطلاع رسانی و برقراری خط مشاوره رایگان
عضویت در مجامع بین المللی و اتحادیه های آفریقایی
انتشار کتابچه های سرمایه گذاری از کشورهای مختلف آفریقایی
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی