جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

فراخوان برگزاری کارگاه تخصصی آفریقا شناسی

فراخوان برگزاری گارگاه تخصصی آفریقا شناسی":با توجه به نام نهادن هزاره کنونی به قاره آفریقا " قاره آینده" و تحولات گسترده بوجود آمده در کشورهای آفریقایی ، "شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا" در نظر  دارد با مشارکت "آژانس ایران و آفریقا"  با ترویج رویکرد "آفریقاشناسی" اقدام به برگزاری  دوره تخصصی فشرده برای کارشناسان ، بازرگانان ، سرمایه گذاران ؛سایر متقاضیان و علاقمندان به  قاره آفریقا نماید. سرفصل های این کارگاه آموزشی عبارتند :

1- جایگاه اقتصادی و سیاسی آفریقا در قرن21

2- ساختار اقتصادی قاره آفریقا و  بازار همکاریهای مالی و تجاری مرتبط  

3.اتحادیه آفریقا وشناخت  دستگاهها و نهادهای وابسته 

4- ترسیم چشم انداز همکاریهای ایران و آفریقاو پلاتفرم اقتصادی و تقشه راه اتحادیه آفریقا 

و شناخت بازار هدف و طراحی پروژه اقتصادی  نحوه سرمایه گذاری در آفریقا  5-

6- جاذبه های تاریخی و گردشگری ایرانیان درآفریقا

7-شناخت رسانه ها در قاره آفریقا و نحوه فعالیترسانه ای

8- تولید مستندهای تلویزیونی و کارگردانی پروژهها مستند و آیتم های برنامه سازی

متقاضیان محترم می توانند با ارسال درخواست کتبی  و پرداخت هزینه مربوطه در این دوره شرکت نمایند.

زمان و ساعت برگزاری کارگاه  :دوشنبه ها یا  پنج شنبه ها

*دوشنبه ها 16 لغایت 18

*پنج شنبه ها :10:30 لغایت 12:30

*زمان آغاز دوره فشرده یکماهه شامل پنج جلسه  : آغاز : اردیبهشت 96

هزینه دوره:

*3 میلیون ریال جهت اعضای محترم شورا با کارت عضویت معتبر

* پنج میلیون ریال سایر متقاضیان و علاقمندان

قابل ذکر است تجارب اقتصادی رییس و هیات مدیره شوراجهت ترسیم نقشه راه همکاریهای اقتصادی با کشورهای آفریقایی درخلال این دوره نیز به شرکت منتقل خواهد شد.

با توجه به فرصت باقیمانده متقاضیان محترم در اسرع وقت  فرم ثبت نام پیوست را تکمیل و به ایمیل ذیل ارسال نمایند تا هماهنگی آتی صورت بگیرد.Info@iranoafricaagency.ir

*محل دوره با توجه به  تعداد متقاضیان اعلان خواهد شد .


تاریخ خبر: 960126
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی