چهار شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

مصاحبه اختصاصی با سفیر محترم سفارت جمهوری سیرالئون، آقای الیمامی امارا کامارا

مصاحبه اختصاصی با سفیر محترم سفارت جمهوری سیرالئون، آقای الیمامی امارا کامارا
  • مصاحبه اختصاصی با سفیر محترم سفارت جمهوری سیرالئون، آقای الیمامی امارا کامارا
  • در راستای معرفی سفارتخانه  های آفریقایی مقیم تهران و  تشریح برنامه های اقتصادی دوکشور و معرفی کشور سیرالئون با هماهنگی مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل؛ مصاحبه ای با سفیر این کشور در تهران با همکاری خانم گلذاری صورت پذیرفت که جهت اطلاع اعضای محترم شورا  منتشر می گردد .
  • 1.  شما روابط اقتصادی ایران و سیرالئون را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • متاسفانه با وجود روابط سیاسی پیوسته جمهوری سیرالئون و جمهوری اسلامی ایران در طول 20 سال گذشته، روابط و همکاریهای اقتصادی بین این دو کشور دارای حجم کم و بسیار قابل توجه نبوده است. اندک تجار ایرانی به طور شخصی در حال تجارت و بازرگانی با کشور سیرالئون هستند و سفارت حمایت شایسته ای از این افراد دارد. با توجه به جلسه اینجانب با سفیر ایران در کشورم، بسیار خواستار گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور هستم و امیدوارم در آینده ای نزدیک با برپایی نمایشگاه های تجاری این امر اتفاق خواهد افتاد. 
  • 2.  چه توصیه ای برای بازرگانان و تجار ایرانی دارید؟
  • در ابتدا تجار و بازرگانان ایرانی می بایست با کشور سیرالئون و ظرفیت های تجاری این کشور از جمله: الماس، طلا، بوکسات، کشاورزی  و غیره آشنا شده و آگاهی کامل کسب کرده و سپس با شناخت مراکز و مراجع قانونی هر یک از این صنایع و با رایزنی سیاسی فعالیت تجاری خود را آغاز بکنند. سفارتخانه سیرالئون در تهران آماده  با هماهنگی شورا آماده همکاری با تجار و بازرگانان ایرانی است.  همچنین کشور سیرالئون علاقه مند به سرمایه گذاری بازرگانان ایرانی در زمینه تکنولوژی و پزشکی در کشور سیرالئون هستند. برای مثال امروزه تعداد بسیاری از بیماران کشورهای آفریقایی برای دستیابی به خدمات درمانی به کشور هند سفر می کنند در صورتی که کشور ایران در زمینه پزشکی در طول سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است و می تواند یکی از مقاصد مهم ارائه خدمات درمانی برای بیماران آفریقایی باشد.
  • 3.  نحوه همکاری های اقتصادی با شورا را چگونه پیش خواید برد؟
  • سفارت سیرالئون آماده هرگونه همکاری اقتصادی با شورا است و مشتاق بررسی پیشنهادات اجرایی تجاری در زمینه های مختلف با توجه به قوانین سیاسی است   .

تاریخ خبر: 960329
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی