جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

اهدای لوح تقدیر سفرای آفریقایی مقیم تهران به شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا 1396

اهدای لوح تقدیر سفرای آفریقایی مقیم تهران به شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا 1396
گستردگی فعالیتهای شورا د ر مقایسه با سایر اتاق ها و شورای های مشترک  : با توجه به فعالیتهای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا در ارائه خدمات غیر انتفاعی به اعضای محترم ؛ تجار؛ بازرگانان و شرکتهای داخلی و  حجم  هماهنگی با  کشورهای آفریقایی دارای نمایندگی و سفارتخانه های جمهوری اسلامی ؛ حجم  فعالیتهای این شورا در  فراخوان های تجاری ؛ هیاتهای بازرگانی؛ نشستهای توجیهی؛خبرگزاری آفریقا ؛  تورهای گردشگری ؛ مشاوره به شرکتها و علاقمندان قاره آفریقا در میان شوراها و سایر اتاق های بازرگانی موجود در کشور ؛ بی سابقه و غیر قابل رقابت می باشد .  این درحالی است که سایر  اتاق ها و شوراهای مشترک از مزیت های نسبی همچون اخذ حق عضویت چند برابر ؛ارائه معرفی نامه اخذ روادید بخصوص شینگن ؛ تسهیلات نمایشگاهی ؛ کمکهای دولتی و سایر رانتها بهره می برند و این شورا با رویکرد "اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل "به لزوم توجه به قاره آفریقا علی رغم همه مشکلات تاکید دارد و این درحالی است که از حداقل  همچون دفتر مستقل؛ تشکیلات اداری محروم می باشد . رئیس و اعضای هیات مدیره شورا برای جبران این خلا و بی توجهی به فرصت قاره آفریقا ؛ دفاتر شخصی و امکانات خود را در این عرصه در اختیار  همکاریهای همه جانبه با قاره آفریقا کرده اند  و  با روحیه جهادی" آتش به اختیار "منتظر دستور ؛ارفاق و رانت برای توسعه همکاریهای اقتصادی با قاره آفریقا نخواهند نشست و همانطور که ثابت کردیم برای معرفی جایگاه ایران تا سازمان اتحادیه افریقا و کشورهای آفریقایی هدف حضور خواهیم داشت و در این عرصه از همه فعالان اقتصادی و  علاقمندان قاره آفریقا ؛ دعوت به همکاری می کنیم .

تاریخ خبر: 960426
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی