جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا و عملکردی بوسعت قاره  آفریقا:

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا و عملکردی بوسعت قاره آفریقا:

 مدیر روابط عمومی و اموربین الملل شورا با مصاحبه ای اختصاصی بذکر عملکرد گسترده شورا در عرصه بین المللی و جلب منافع ملی در قاره آفریقا پرداخت و بر صلاحیت داتی شورا بنا بر"اساسنامه قانونی" در فعالیت اقتصادی در دو دهه گذشته در کشورهای آفریقایی و انجام پروژه های اقتصادی  اشاره  کرد  و بر ادامه همکاریهای  همه جانبه با کشورهای آفریقایی تاکید کرد .

 دکتر یاسر کنعانی ،رویکرد سه سال اخیر را باعث تشویق تجار به توجه به اقتصاد قاره آفریقا دانست و اعلام کرد که همین استراثژی که بر "محور اقتصاد مقاومتی و رویکرد اقدام و عمل"طراحی شده است ؛ باعث شده تابرخی دستگاهها و سازمانهای دولتی و خصولتی به فکر رقابت با این شورا افتاده و به عنوان رقیب پنهان این تشکل غیر دولتی برآمده اند .  ایشان رویکرد تجزیه شورا به  شوراهای مختلف را تجربه ای ناکارآمد توصیف کردند که در سالیان اخیر در خصوص کشورهای مختلف آفریقایی همچون الجزایر و غیره خود را نشان داده  و با تشکیل برخی انجمن های تشریفاتی و شوراهای صوری ؛گله مندی سفرای آفریقایی را بدنبال داشت است .

همچنین رویکرد رئیس شورا در تشکیل کمیته های همکاری با کشورهای آفریقایی همچون تانزانیا ؛کومور ؛ ماداگاسکار؛ سومالی ؛ سنگال؛ غنا ... و  مشارکت همه فعالان اقتصادی در قاره آفریقا  را بخشی دیگر از رویکرد انجام شده در خصوص گسترش همکاریهای اقتصادی با قاره آفریقا توصیف کردند که در ملاقات انجام شده با جناب آقای شریعتمداری در سمت معاون اجرایی رئیس حمهور بخشی از ارائه گردید . مدیر روابط عمومی و اموربین الملل ارتباط قوی و مداوم با اعضای شورا و برگزاری نشستهای مشترک با سفرای آفریقایی مقیم تهران و سفرای حمهوری اسلامی را بخشی دیگر از  اعتبار جهانی شورا قلمداد کردند و از حضور شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا در نشستهای اقتصادی اتحادیه آفریقا و  مذاکره با کمیسیون مربوطه در اتحادیه اروپا برای ارتقای فعالیتهای اقتصادی شورا را از اهداف دیگر در پیگیری قلمداد کردند.

قابل ذکر است که  شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا با ارائه خدمات غیر انتفاعی ذیل در گسترش همکاریهای همه جانبه با قاره آفریقا و اشتراک گذاری اطلاعات و شفاف سازی باعث شکل گیری عدم رانتگیری در کشور گردیده و در صورت تداوم کارشکنی افراد سود جو  و ایجاد تفرقه در میان فعالان اقتصادی در قاره آفریقا ؛ به وظایف خود عمل خواهد کرد .

1-حضور در شبکه های اجتماعی یا ببیش از 1000 عضو در گروه و کانال های تابعه

2-تاسیس خبرگزاری آفریقا و انتشار اخبار و گزارش های هدفمند از سراسر آفریقا و خنثی کردن پروژه سیاه نمایی از قاره آفریقا

3-تاسیس آژانس ایران و آفریقا برای ارایه خدمات تخصصی و غیر انتفاعی در خصوص قاره آفریقا و تشویق سرمایه گذاران

4-حضوردر نمایشگاههای تجاری و مجامع بین المللی مرتبط در آفریقا با حضور تجار و بازرگانان داخلی و بخش خصوصی

5-ساخت مستند های اقتصادی و تاریخی و برنامه های تلویزیونی وپخش آنها

6-معرفی پتانسیل های نظام و کشور در همه سطوح ارتباطاتی در میان مقامات و مسوولان آفریقایی

7-توجه به طراحی نقشه راه همکاری با قاره آفریقا بنا بر مصوبات اتحادیه آفریقا و شاخص های اقتصاد مقاومتی کشور

8-برگزاری روز آفریقا و سمینارهای آفریقا شناسی در راستای تکریم سفرای آفریقایی مقیم تهران

9-پاسخگویی 24 ساعته به فعالان اقتصادی و علاقمندان در ایام تعطیل و غیراداری

10-توجه به پتانسیل داخلی و ارتقای صادرات داخلی با تبلیغ صحیح و کم هزینه

این حجم گسترده فعالیتها بدون هیچگونه مشارکت مالی و حمایتهای معنوی دستگاهها ، نهادها و سازمانهای مسوول صورت می گیرد و بزودی گزارشی مقایسه ای از حجم خدمات ارایه شده با خدمات دیگر دستگاهها که بودجه مالی مصوب دارند و رانت دولتی را دریافت می کنند ، منتشر می گردد .

ما بدون توجه به منابع دولتی و بودجه اختصاص داده شده برای آفریقا ؛تنها با اعتبار؛ تجربه ؛ کوشش و حمایت مادی و معنوی اعضای محترم به این افتخارات دست پیدا نموده ایم و برای اشتراک گذاری تجارب از همه علاقمندان آفریقا دعوت به مشارکت می کنیم و از اعتماد همه اعضای محترم و زحمات پیشکسوتان آفریقا که در همه ابعاد مورد بی مهری قرار دارند ارج می نهیم .  

https://telegram.me/iaecc


تاریخ خبر: 960705
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی