جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

اقتصاد مقاومتی و  رویکرد الویت با آفریقا

اقتصاد مقاومتی و رویکرد الویت با آفریقا


با توجه به رویکرد اقدام و عمل در شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا و تشکیل کمیته های جدید در سالهای 1396-1395 و تقاضای اعضای محترم شورا و بازرگانان داخلی و  در راستای مصوبه  هیات مدیره شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛کمیته ها ،شوراها و اتاق های اقتصادی  با اهداف ارتقای فعالیتها و همکاریهای اقتصادی و چشم انداز اساسنامه شورا در همکاری با کشورهای آفریقایی تشکیل می گرددبا توجه به عدم به توجه به بخش خصوصی و بازرگانان واقعی در سفرهای مقامات رسمی به کشور آفریقایی با ابتکار و هزینه انجام شده ؛سفر به کشورهای آفریقایی و مجامع بین المللی مرتبط برای شناساندن توان بازرگانی کشور و  شناسایی تجار علاقمند برای همکاریهای متقابل در سراسر آفریقا در حال انجام است .  

در همین راستا  با توجه به عدم به توجه به بخش خصوصی و بازرگانان واقعی در سفرهای مقامات رسمی به کشور آفریقایی با ابتکار و هزینه انجام شده ؛سفر به کشورهای آفریقایی و مجامع بین المللی مرتبط برای شناساندن توان بازرگانی کشور و  شناسایی تجار علاقمند برای همکاریهای متقابل در سراسر آفریقا در حال انجام است .   مدیر روابط عمومی و اموربین الملل شورا با اعلام تلاش های انجام شده در راستای تشکیل شورا و اتاق های مشترک و شناسایی تجار ایرانی و آفریقایی را از رویکردهای انجام شده عنوان کرد و از تشکیل شورا یا اتاق مشترک اقتصادی ایران و تونس با حضور اعضای و شرکتهای تابعه این شورا و برخی تجار تونسی خبر داد .

وی  با اشاره به برخی فشارهای باندهای موجود برای تجزیه تشکل های اقتصادی و جلوگیری از چرخش اطلاعات تجاری و  فعالیت نیروهای وفادار به کشور در عرصه اقتصادی ؛ این رویکرد را رانتخوارانه و نا آشنا به الفبای فعالیت در آفریقا معرفی کرد که با راه اندازی شوراهای مشترک و خبرگزاری تخصصی آفریقا و پایان پست مدیریتی خود ؛نمی توانند خللی در فعالیتهای همه جانبه با قاره آفریقا ایجاد نمایند . توجه به رویکرد اقدام و عمل و محورهای اقتصاد مقاومتی از سیاستهای اصلی اتخاذ شده برای کسب منافع ملی و صادرات محصولات ایرانی به کشورهای آفریقایی هدف می باشد .  
تاریخ خبر: 960730
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی