جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

برگزاری جلسه ستاد آفریقا درسال 1396

برگزاری جلسه ستاد آفریقا درسال 1396


مصوبات جلسه ستاد آفریقا 1396/10/9

در این جلسه كه به رباست آقای جهانگیری معاون اول رييس جمهور و تعدادي از وزرا و مقامات دولتي برگزارشد، ضمن بررسی چالش های فراروی توسعه مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی، پیشنهادات کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و منجر به اتخاذ تصمیماتی شد که این تصمیمات از این قرارند:

1-برقراری روابط بانکی با بانک های مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی حداکثر طی مدت شش ماه آینده در دستور کار بانک مرکزی قرار گیرد و صندوق توسعه ملی با هدف تسهیل در صدور ضمانت نامه های مورد نیاز توسعه خدمات فنی و مهندسی سپرده گذاری های لازم را بر اساس ضوابط و شیوه نامه های صندوق در چارچوب روابط کارگزاری بانکی ایجاد شده تودیع خواهد نمود.

2- به منظور تسهیل و کاهش هزینه های حمل و نقل کالا به کشورهای آفریقایی، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران نسبت به فعالسازی خطوط کشتیرانی به مقصد بنادر کشورهای هدف آفریقایی اقدام و ضمن پیش بینی کشتی متناسب با ظرفیت بار، هزینه حمل کالا به کشورهای مذکور را رقابتی نموده و در صورت نیاز، یارانه حمل با تشخیص سازمان توسعه تجارت ایران از محل سهم سود سهام وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یا سایر شرکت های حمل و نقل خصوصی اختصاص دهد.

3- مراکز تجاری و یا فروشگاه های عرضه مستقیم کالاهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای آفریقایی، با هدف ایجاد بازار و توسعه و افزایش کالاهای صادراتی و در نتیجه رقابتی نمودن قیمت های حمل بار و همچنین معرفی نام و نشان محصولات ایرانی در بازار آفریقا و با رعایت اولویت کشورهای الجزایر، کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران توسط اتاق بازرگانی ایران و تشکل های صادراتی ذیربط ایجاد گردد.

4- صندوق ضمانت صادرات ایران نسبت به اخذ مصوبه هیات وزیران در خصوص اصلاح نرخ های پوشش ریسک صادرات به کشورهای آفریقایی به حداکثر 1 الی 1.5 درصد در سال اقدام نماید.

5- وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بررسی لازم جهت عضویت کشورمان در بانک توسعه آفریقا را به عمل آورده و نتیجه را طی مدت 3 ماه به دبیرخانه ستاد آفریقا اعلام نمایند.

6- صندوق توسعه ملی مکلف است مبلغ 500 میلیون یورو از محل منابع بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را به صورت خط اعتباری خریدار از طریق بانک های عامل ایرانی در چارچوب مصوبات اعتبار خریدار صندوق توسعه ملی با پوشش بیمه ای صندوق ضمانت صادرات ایران در بروات اسنادی و سایر تضامین متعارف در روش اعتبارات اسنادی جهت تسهیل صادرات به کشورهای هدف آفریقایی و با رعایت اولویت های برنامه اقتصاد مقاومتی اختصاص دهد.


@AFRICANEWSAGENCY

تاریخ خبر: 961016
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی