جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اخبار و رویدادها

پیشبنه روابط اقتصادی و تجاری ایران و آفریقا در تاریخ معاصر

پیشبنه روابط اقتصادی و تجاری ایران و آفریقا در تاریخ معاصر

مصاحبه اختصاصی با مهندس خسروجردی در خصوص نحوه پایه گذاری روابط اقتصادی با قاره آفریقا و پیشینه تجارت در تاریخ معاصر :

اگر چه آفریقا امروز  تا حدودی  برای فعالان اقتصادی شناخته شده  می باشد ؛ اما درگذشته بدینصورت نبود و تعدادی از سفرا ؛ مقامات و شخصیتهای  کشورمان با حضور درآفریقا و انجام فعالیتهای سیاسی و فرهنگی به نقش حضور  اقتصادی در این قاره  پی یردند .

مهندس  حسن خسروجردی از نخستین بازرگانان ایرانی در سه دهه گذشته در آفریقا می باشد که جزییات فعالیت خودرا در مصاحبه اختصاصی چنین عنوان کرده اند :"بعضی از ایرانی ها که میخواستند به به اروپا و آمريكا سفر کنند ازطریق  کشورهای آفریقایی سفر میکردند بعضی ازآنها كه موقعيت آفريقا را انتخاب مي كردند ،در همانجا مقيم مي شدند و  در این کشورها می ماندند ، یک دسته از ایرانی ها  بعد از سفر رهبر معظم انقلاب  که در آنزمان  در سمت ریاست جمهوری بودند؛  به  کشور تانزانیا سفر کردند؛ فعالیت خود را در دارالسلام شروع نمودند  .

بطور کلی مجموعه فعالیتهاي ايرانيان درآفریقا نیز از همین تاریخ به بعد شروع شد . ریس شورای همکاریهای اقتصادی ایران و  آفریقا  با اشاره به  تجارب خود در  قاره آفریقا افزودند:"  به 27 کشور افریقایی زمینی سفر کرده ام و در خلال این سفرها  150 سوال طرح کردم وجواب های سوال را از مردم ، دولت مردان ، کسبه می پرسیدم و برای مقامات اقتصادي كشور و از جمله اتاق بازرگانی ارسال میکردم .تقریبا جامع ترین اطلاعاتی که از اين جواب ها جمع آوری شده وجود داشت و  حدود 5 سال طول کشید.  در اين نامه ها گزارش توجیهی اقتصادی و بازرگانی كشورهای آفریقایی و كالاهاي مورد نياز جهت واردات و صادات را تدوین کرده بودم .

مهندس خسروجردی با ذکر پیشینه بازرگانی ایران و آفریقا افزوند :" بسیاری از این پروژه های انجام شده در آفریقا را  با مشارکت و مشاوره  به سرانجام رساندیم  و بعنوان نمونه از بنده درخواست شد تا در تكمیل و راه اندازی کارخانه کاشی  و تحويل دولت تانزانيا  اقدام نمایم و در پروژه های گاز، راه اندازی تابلوفرش فروشی ،رستوران ، فروشگاه های زنجیره ای در چندین کشور مشارکت و سرمایه گذاری انجام شد و  که بسیاری از ایرانی ها هم در این پروژه هاحضور داشتند  و در آن فعالیت  میکردند. ایشان خاطر نشان کردند کارخانه کاشی که در یکی از شهرهای تانزانیا نیمه کاره بوده و دولت خواستار تکمیل این کارخانه نیمه کاره بود که از بنده خواست شده آنرا تکمیل کنیم ، این کارخانه راه اندازی شد و به دولت تانزانیا تحویل داده شد . فروشگاه های ایرانی که در شهر زنگبار و دارالسلام  فعال شد ؛آنها تقریبا کالای مختلف ایرانی را عرضه مي كردند.

 همچنین در خصوص پروژه های گازی درآفریقا  پروژه گاز : ایران گاز دركشور سودان و میهن گاز تانزانیا از دیگر پروژه های مهم در بخش اقتصادی می باشد كه در مصاحبه بعدی  با روابط عمومی و اموربین الملل توضيحات بيشتري  ارايه خواهد شد.    

-با تشکر  از متصدی دبیرخانه شورا خانم دامرودی که در تایپ اولیه مصاحبه ما را یاری نمودند .


@iaeccتاریخ خبر: 961212
اطمینان به شرکای آفریقایی در خصوص فروش نفت ایران و پوچ بودن تهدید ترامپ
السلام علیک یا ایا اباعبدااله الحسین (ع)- مستند اربعین در زنگبار
گسترش همکاریهای توسعه ای با جزایر جنوب آفریقا
مصاحبه رئیس شورا با رسانه های خارجی و بین المللی
آیت الله خامنه ای :"در زمینه اقتصادی باید قوی و پُر حجم کار کرد."
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی