جمعه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
اطلاعیه ها و مناقصات

مجمع عمومی عادی سالیانه  و مجمع عمومی فوق العاده 1397

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده 1397
 
عضو محترم شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا  
 
با سلام
 
احتراماًبدینوسیله از آن عضو محترم دعوت بعمل می آید تا در مجمع عمومی عادی سالیانه این شوراکه در ساعت 14 روز دوشنبه مورخ 21/3/1397 به نشانی
تهران- خیابان طالقانی- نبش خیابان موسوی- اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، طبقه ششم  برگزار می گردد، حضور یابند.
 

دستورجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه  :
1-      استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی 2- بررسی و تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند 1396 3- تعیین مبلغ حق عضویت سال 1397 4- انتخاب روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های اتاق 5- انتخابات هیات مدیره 6- انتخاب بازرس 7- مواردی که در صلاحدید باشد.
 
همچنین مجمع فوق العاده این اتاق ساعت 15:30 در مورخ 21/3/1397 با دستور جلسه تغییر نام شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا به اتاق مشترک بازرگانی ایران و شرق آفریقا در سالن اجتماعات طبقه ششم اتاق بازرگانی ایران برگزار می گردد.
 
لازم بذکر است در صورت به حد نصاب نرسیدن نوبت اول ، نوبت دوم مجامع در روز دوشنبه 11/4/97به ترتیب  ساعت 14:00 و 15:30 در همان محل برگزار می گردد.
 
شرايط نامزد شدن :
·    داشتن كارت بازرگاني معتبر يا عضويت معتبر در يكي از اتاقهاي بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران يا اتاق تعاون.
·    داشتن کارت عضویت معتبر در شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا   
·    اعضایی كه حداقل يكسال  از عضويتشان در شورا سپري شده باشد.
·    داوطلب عضويت در هيأت مديره  و بازرس موظف است درخواست كتبي خود را همراه با مداركموردنياز به همراه یک قطعه عکس و کپی کارت ملی به دبیرخانه شورا حداکثر تا تاریخ 7خرداد ماه سال جاری تسليم نمايد.
· در صورتیکه نماینده آن شرکت محترم در جلسه شرکت می نمایند، خواهشمنداست نامه نمایندگی روی سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیر عامل محترم جهت ارائه تهیه گردد.
· کلیه اعضای شرکت کننده می بایست کارت شناسایی به همراه داشته باشند.
دبیرخانه شورا         تاریخ خبر: 970302
عدم توجه به فراخوان های غیر رسمی و متفرقه
قابل توجه خبرگزاری ها و رسانه های گروهی
اطلاع رسانی و برقراری خط مشاوره رایگان
عضویت در مجامع بین المللی و اتحادیه های آفریقایی
انتشار کتابچه های سرمایه گذاری از کشورهای مختلف آفریقایی
آرشیو
 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی