چهار شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
صفحه اصلی
معرفی شورا
هیئت مدیره
فرم عضویت
اخبار و رویدادها
اطلاعیه ها
تماس با ما
خبرگزاری آفریقا
English Persian 
قوانین و مقررات
کمیته ها و کنسرسیوم ها
نمایشگاه ها
اطلاعات عمومی افریقا
درخواست مشاوره
ثبت نام در سایت
تبلیغات
سفارتخانه ها
پیشنهادات
africanewsagency
سایتهای مرتبط


تاریخچه شورا

 تاریخچه و معرفی مختصر شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا از سال1369 فعالیت خود را آغار کرد و در سال 1379 رسما بعنوان بخشی تابعه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران تلقی گردید و در اینسالها با اجرا و مشارکت در دهها پروژه اقتصادی درکشورهای آفریقایی و برخورداری از تجارب بازرگانی؛ آماده ارائه مشاوره تخصصی به سازمانها؛شرکت ها و تجار علاقمند برای سرمایه گذاری در ظرفیتهای اقتصادی قاره آفریقا می باشد . حضور در سفرهای رسمی روسای جمهور ؛وزراو هیاتهای تجاری و اقتصادی کشور به قاره آفریقا و همراهی در میزبانی هیاتهای آفریقایی مدعو در ایران ؛بخشی دیگر از سوابق شورا می باشد . همچنین این شورا از سال 1394 با مصوبه مجمع عمومی "مرکز مطالعات راهبردی قاره آفریقا" و جهت اطلاع رسانی "خبرگزاری آفریقا "را با هدف انجام طرح های مطالعاتی و انتشار اخبار مرتبط با آفریقا در داخل و خارج تشکیل داد تا با معرفی بازار کنونی اقتصاد قاره آفریقا و ارائه مشاور به سرمایه گذاران جهت ترسیم نقشه راهگام بردارد و اهمیت قاره آفریقا بعنوان مرکزسرمایه گذاری و حیات خلوت تجاری در قرن 21 و آینده؛ مورد توجه قرار دهد .

لینک گروه اعضای شورا و  تبادل تحارب اقتصادی

https://t.me/joinchat/AAAAAD3ujS-EXrHnj_ixPw

روابط عمومی و اموربین الملل


 
شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا


تخصصی ترین نهاد در ایران :

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا پس از انتخابات هیات مدیره رسماً از سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرد. همانطور که در اساسنامه شورا ذکر شده است شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا به عنوان موسسه ای غیر بازرگانی و غیرانتفاعی ، توسعه مناسبات تجاری اقتصادی و صنعتی میان ایران و آفریقا را مد نظر دارد و به منظور دستیابی به این اهداف ، شورای ایران و آفریقا وظایف زیر را انجام می دهد:

1. همکاری نزدیک با مقامات سازمانها و نهادهای ایرانی و آفریقایی که دارای اهداف مشترک هستند.

2. جمع آوری و بررسی اطلاعات و آمار، قوانین و مقررات مربوط به تجارت ، صنایع ، گمرک و غیره که میان اعضا شورا توزیع می گردد.

3. تلاش جهت توسعه روابط و پیگیری نقطه نظرهای مفید که توسط تجار و صاحبان صنایع در زمینه روابط با آفریقا ارائه می شود.

4. مطالعه ، بررسی و ایجاد زمینه های لازم برای سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در کشور و بازارهای وابسته.

5. مشارکت و برگزاری نمایشگاهها با ارائه تسهیلات و یارانه های هدفدار با هماهنگی مقامات مربوطه ایران و کشورهای آفریقایی.

6. تشویق و تبادل هیئتهای تجاری- اقتصادی و صنعتی میان ایران و آفریقا.

7. برگزاری سمینار ، کنفرانس و همایش در مورد مسائل مربوطه به توسعه روابط تجاری و اقتصادی و انتقال فن آوری میان و آفریقا.

8. انتشار بولتن به توسعه مناسبات تجاری و صنعتی و خدمات مهندسی میان ایران و آفریقا.

9. حل مناقشات ناشی از ارتباطات تجاری ، اقتصادی و صنعتی میان اشخاص حقیقی و حقوقی بواسطه داوری اتاقهای بازرگانی ایران و کشورهای آفریقایی

10. همکاری در دستیابی به طرحهای سازه و فنی و مهندسی در حوزه آفریقا.

11. همکاری در تاسیس مراکز تجاری در ایران و کشورهای آفریقایی تحت پوشش اتاق بازرگانی ایران مرکز توسعه تجارت ایران و کمیته ایران و کمیته آفریقا.

12. تهیه نقطه نظرات بخش خصوصی برای ارائه به ریاست اتاق بمنظور مطلع نمودن سه قوه.

13. تهیه و تنظیم کتاب راهنمای فعالان اقتصادی ایران

14. گسترش و تبادل اطلاعات تجاری از طریق سایت

15. پیگیری تاسیس شرکت سرمایه گذاری آفریقا توسط بخش خصوصی.

16. همکاری بسیار نزدیک و گسترده با اتاق تعاون ایران برای توسعه صادرات و سرمایه گذاریهای مشترک با کشورهای آفریقایی

17. حضور در کمیسیون های مشترک ایران با کشورهای آفریقایی

18.تاسیس خبرگزاری آفریقا

19.تاسیس مرکز سرمایه گذاری ایران و آفریقا

20-تولید مستندهای تلویزیونی از جاذبه های اقتصادی و طبیعی قاره آفریقا

جهت دانلود اساسنامه شورا اینجا کلیک کنید.

لینک کانال اطلاع رسانی

https://telegram.me/iaecc

 
 
جستجو
برای جستجو در صفحات وب سایت و همچنین جستجو در آرشیو اخبار عبارت خود را در باکس زیر وارد کنید.تبلیغات


با سلام و خیرمقدم
ارائه مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای به شرکتهای ایرانی و فعالان اقتصادی جهت سرمیه گذاری و  حضور در بازار آفریقا و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف آفریقایی از صلاحیت انحصاری این شورا می باشد .

در همین راستا کمیته نمایشگاهی و هیاتهای تجاری با برنامه ریزی برای اعزام هیاتهای اقتصادی به نمایشگاههای تجاری کشورهای آفریقایی برای شرکتهای متقاضی  برای سال 2018 نمایشگاههای تجاری تانزانیا ؛ساحل عاج ؛ کنیا ؛ غنا ؛ سنگال ؛ الجزایرو ... در الویت نمایشگاهی قرار داده است

همچنین کمیته روابط عمومی و اموربین الملل با خبرگزاری آفریقا؛ اهم اخبار اقتصادی و سیاسی از کشورهای آفریقایی و گزارش و تحلیل های مختلف را منتشر نموده و با جبران خلای خبری موجود در عرصه داخلی؛ درصدد اطلاع رسانی موثر و ترسیم چهره واقعی از قاره آفریقا و دوره آفریقا شناسی می باشد.

متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر  و عضویت در کانال اطلاع رسانی به شماره 09011677804 پیامک زده و با عضویت در گروه بصورت مستمر اخبار نمایشگاهی ، اقتصادی و ... را دریافت نموده  و از کانال ارتباطی اعضا  جهت تبادل تجارب بهره مند گردند.

شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا ؛ با هدف پاسخگویی به اعضا؛ تجار و علاقمندان به قاره آفریقا پاسخگوی سوالات و پیشنهادات واصله از طریق تلفن ؛نمابر و  ایمیل می باشد .


www.iaecc.irاخبار
جستجوی خبری

صفحه اصلی - معرفی شورا - هیئت مدیره - فرم عضویت - اخبار و رویدادها - اطلاعیه ها - تماس با ما - خبرگزاری آفریقا - عضویت - ورود اعضاء
قوانین و مقررات - کمیته ها و کنسرسیوم ها - نمایشگاه ها - اطلاعات عمومی افریقا - درخواست مشاوره - ثبت نام در سایت - تبلیغات - سفارتخانه ها - پیشنهادات - africanewsagency - سایتهای مرتبط

کلیه حقوق وب سایت، برای شورای همکاریهای اقتصادی ایران و آفریقا محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد.
طراح: روزبهان یوسفی